• آدرس: بوشهر - لیان شرقی - پاساژ خلیج فارس - طبقه دوم واحد 14
  • ایمیل: info@ptaj.net
  • ساعات کاری: 7 صبح تا 7 بعداز ظهر - روزهای شنبه الی پنجشنبه

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱

نویسنده: Iranica

مکانیک دریایی

در کشور ما به دلیل وجو مرز های آبی گسترده، فرصت های شغلی متعددی مرتبط با دریا وجود دارند. یکی از این مشاغل، تعمیر و نگهداری موتور های دریایی است که به اشخاص فعال در این حوزه، مکانیک موتور های دریایی گفته میشود.

مکانیک های دریایی بر روی انواع شناورهای آبی کار می کنند، تعمیرات را انجام می دهند و از عملکرد صحیح آنها اطمینان می دهند. بیشتر مکانیکهای دریایی آموزش رسمی تعمیر موتورهای کوچک را گذرانده اند، اما برخی در حین کار یاد می گیرند.

مکانیک دریایی که اغلب مکانیک قایق های موتوری نامیده می شود، می تواند تجهیزات الکتریکی و موتوری را در موتورهای قایق بازیابی کند. تحصیلات مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مکانیک معمولاً شامل تکمیل یک برنامه آموزشی رسمی یا آموزش در حین کار است.

شما میتوانید با دریافت مدارک معتبر مانند گواهنیما از آموزشگاه های معتبر، دیپلم یا مدرک کاردانی تعمیر موتورهای دریایی به این شغل وارد شوید. همچنین میتوانید با گذراندن دوره های کارآموزیف تخصص لازم را بدست آورید.

مکانیکهای دریایی ممکن است روی قایق های بزرگ مانند قایق های ماهیگیری تجاری یا در کشتی های شخصی کوچکتر کار کنند. کار اغلب در اسکله ها و گمرک ها انجام می شود. مناطقی که بیشترین تمرکز مکانیک دریایی را نسبت به جمعیت دارند، شامل شهرهای نزدیک بنادر بزرگ یا دیگر آب‌ها می‌شود.

وظایف شغلی یک مکانیک دریایی

افراد در این خط کار معمولاً باید دارای مهارت های فنی خوب و دست به آچار باشند. برای انجام وظایف می‌توان مکانیک را در شرایط بدنی خوب قرار داد و معمولاً داشتن مهارت‌های حل مشکل ضروری است. وظایف شغلی رایج عبارتند از:

مکانیک دریایی

ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم !

در صورتی که در شغل مکانیک موتورهای دریایی تخصص دارید، همین حالا میتوانید رزومه خود را جهت همکاری با ما برایمان بفرسید.

۴.۹/۵ - (۱۶ امتیاز)